به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، غلامحسین هاشمیه مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: تقارن روز خبرنگار و عید غدیر را خدمت شما تبریک عرض می‌کنم، در روز عید غدیر بیش از ۱۲۰ هزار نفر در آن مراسم حضور داشتند، راویان و نویسندگان در آن زمان باعث شده تا آن واقعه مهم به نسل کنونی انتقال پیدا کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید و اهمیت آن، ادامه داد: وظیفه خبرنگار در حوزه اشتغال و تولید بسیار سنگین است چرا که می‌تواند در حوزه پیشرفت و ترقی صنعت و چرخه تولید قدم بردارد.

مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه افزود: شهرک سالاریه ۵۰۶ هکتار وسعت دارد و آخرین آمار واگذاری زمین ۴۰۰ واحد است و از نظر زیرساختی مشکلات و معضلاتی داریم و به همت مدیرعامل شرکت شهرک‌ها کسری آب این شهرک مرتفع شده و این مشکل ۲۰ روز پیش با حفر چاه و اتصال آن به چرخه رفع شده است.

هاشمیه در ادامه گفت: شبکه آبرسانی شهرک مربوط به ۲۰ سال پیش بود که فرسوده شده و این معضل نیز رفع شده و فشار شبکه توزیع نیز بسیار کم است و در صورت قطع برق بیش از یک ساعت نمی‌توانیم آب شهرک را تأمین کنیم و برای رفع این مشکل باید مخزن هوایی به شهرک اضافه شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نام گذاری سال به جهش تولید می‌توانیم با همت و درایت تولیدکنندگان  تولید را افزایش داده چرا که شروع به کار واحدهای تولیدی در سال جدید نشان از جهش تولید است.

مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه بیان کرد: دو واحد تولیدی که در حوزه پنل‌های خورشیدی در شهرک اقدام به ساخت و ساز کرده تا اواخر امسال به چرخه تولید اضافه می‌شود؛ در حال حاضر نیز از ۴۰۰ واحد تولیدی بیش از ۲۰۰ واحد فعال و نیمه فعال است و برای ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

هاشمیه با بیان اهمیت حفظ محیط زیست خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که بخواهند خط تولید را گسترش دهند با محیط زیست به مشکل خورده‌اند که برخلاف قانون ماده ۱۱ قانون هوای پاک است و بیشتر واحدهای پروفیل و فلزی، شیمیایی، نساجی و صنایع تبدیلی با چنین مشکلاتی مواجه هستند.

وی تأکید کرد: این مشکل را در ستاد رفع تولید شهرستان چندین بار مطرح شده و با نظر مساعد به تهران ارسال شده ولی متأسفانه دیدگاه مسؤولان در تهران برای موضوع بی‌تفاوت است.

مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه با بیان اینکه در یک سال گذشته هیچ واحد تولیدی در سالاریه تعطیل نشده است، اظهار کرد: واحدهایی در شهرک فعالیت می‌کنند که برای تأمین مواد اولیه با مشکل مواجه هستند و رو به تعطیلی پیش می‌روند.

هاشمی ادامه داد: مالیات ارزش افزود ۹ درصد باید از خریدار گرفته شود ولی متأسفانه این ۹ درصد را از تولیدکننده می‌گیرند و این امر در زمان فروش نیز مجدداً تکرار می‌شود.

وی بیان کرد: در قانون مصوبه‌ای وجود دارد که یک درصد از اعتبارات ارزش افزوده به شهرک صنعتی اختصاص یافته است و متأسفانه این قانون به درستی اجرا نمی‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید